19.7.2016

Nabízíme

DISKUZNĚ – ZÁŽITKOVÁ SETKÁNÍSetkani

Setkání v Bytě Lásky. Hrou, zážitkem a diskuzí se vzájemně inspirujeme a vedeme k vědomé Lásce, Sebelásce a partnerskému žití. Po domluvě i jinde v Praze.

Délka 2,5 h
Příspěvek: platba po akci na místě 500 kč nebo předem na účet, samozřejmě podle Tvého pocitu po průběhu můžeš dát i víc hodnoty, do naší kasičky Beruška, nebo na č.ú. 224448146/0300.

 

 

 

Vztahy a sebeláska – workshop

Kdy: 20.10. 2017

Kde: Byt Lásky (Žateckých 844/26, Praha 4, 140 00, zvonek č.27 – Obermannová, 3. patro)

Odkaz: http://www.sblizujeme.cz/pobocky/praha-mesto/akce-20-10-2017_1123.html

nebo https://www.facebook.com/events/287988521700458

Přihlašování: na událost ne webu Sblizujeme.cz, nebo naším mailem.

weeks
-8
-3
days
0
-4
hours
0
-4
minutes
-4
-1
seconds
-4
-6

 

A jak naše setkání probíhá?


Skupinka se setkává v našem Bytě Lásky. Usazujeme se a my začínáme naším úvodem – zaléváme nesmrtelnou květinu – pro nás symbol lásky (když svou lásku zaléváš, nikdy nezvadne). Následně necháváme putovat kamínek pozornosti (samozřejmě ve tvaru srdce a každý může posdílet, co ho k setkání přivedlo, ale i něco důvěrného, co zrovna chce do kruhu vnést. Ale je i v pořádku neříci nic a jen si užít plnou pozornost všech – vše je dovoleno.

Také máme krásnou aktivitu, inspirovanou báječným přítelem Kristiánem Hrušovským a tím je pohled do očí. Probíhá to tak, že pustíme velice emotivní song a po jeho dobu pozorujeme pohled druhého a s tím spojené dění v nás. Rádi sdílíme pocity z této činnosti, je však na každém, co si zvolí. Pokračujeme rozprouděním energie rozpohybováním našich těl v rytmu africké hudby. K dispozici je prostor a nástroje celého bytu. Sousedi v tu dobu ví, že vše je v pořádku. Celý Vyšehrad ožívá a my se krásně rozpumpujeme. I když se Ti zrovna tančit nechce, věř že tato hudba Tě naladí na radost a uvolní do těla svého. Song je totiž inspirací od krásné živé Ženy Jany Ehre.


Pak se opět usadíme a nastává, mnohými účastníky zpětně vnímaná, nejvýživnější část. V atmosféře nastoleného bezpěčí probíhá v jednotném duchu sdílení, otevírání nejhlubšího. Jak to teď doopravdy každý má a nebo jak si přeje to mít. My popisujeme, co v pravdivému vztahu praktikujeme a jak nám to funguje a nebo někdy na zakládě našeho experimentu i nefunguje. Pak se necháváme vést na spirálové vlně nabízených perspektiv, která graduje až k otázkám na tělo. Často se stává, že skupinu identifikuje společná téma, která nás všechny spojuje. 
Tu prozkoumáváme ze všech úhlů. Každý si přijde na to své, ukazuje se nám zranitelná stejnost nás všech. V průběhu této diskuze inscenujeme prožitkovou scénku, kterou společně zažíváme ve vztahu. Prezentujeme tím, jak lze vyřešit situaci, v daný moment pro nás mnohdy neřešitelnou. Ale občas z ní dokáže vyústit i konec vztahu. Demonstrujeme tím, že vše se dá ve vztahu vyřešit, pokud plně vyjádříme emoce a uvědomíme si lásku k druhému. Teprve pak je možné nalézt řešení a klid. Je to zatím novinka, ale plánujeme do budoucna scénky hrát společně, aby si každý ozkoušel po svém, jak by zdánlivě jednoduchou situaci řešil on. Poslední činnost je uzemněné kreslení. Kdy se každý v tichosti ponoří do své kreativity a ztvární cokoliv, co mu ze setkání utkvělo. Setkání ukončujeme sdílením a společnou fotografií.DSC_6301


 skype
SKYPE KONZULTACE 

 

Příběh vzniku:
Žena Iveta, žijící v Rakousku s přítelem a dítětem, pocházející původně z Čech, si nás našla na základě sdílené události přes naší báječnou přítelkyni Táňu Viškovou. Následně nás oslovila a požádala o podrobnosti projektu a vznikl z toho skype hovor, který dal oboum novou zkušenost. Ivetě bližší porozumnění sobě a vztahu a nám zhodnocení našich perspektiv. Proto jsme vytvořili produkt skype konzultace, který může pomoct komukoliv, kdo je ve větší vzdálenosti.

 

Délka: 1,5 h
Cena: 555 Kč
č.ú. 224448146/0300

 

Pomůžeme Ti zvědomit aktuální situaci ve vztahu (k Sobě a/anebo partnerovi). Dále společně identifikujeme to, co je pro Tebe důležité, objevíme urgenci k rozhodnutí. Budeš posílen uvědoměním nalezené potřeby a pravdy v sobě a my Tě podpoříme v jejím autentickém vyjádření.

 

V případě zájmu nás kontaktuj mailem nebo na Facebooku.

INDIVIDUÁLNÍ SETKÁNÍ
pojdteSmall
Příběh vzniku:
Přes facebook stránky Bosá turistika, jsi nás vyhledal Pavel Vodička. Nadšeně se ptal na bosochození a Květy Lásky. Jelikož se mu však nedařilo ani na jeden přijít a měl tužbu nás poznat, jednoho dne, poněvač se blížil jeho životní krok odchodu do Velké Británie, se rozhodl nás poznat blíž. A my jsme souhlasili. Vzniklo příjemné setkání, kdy jsme si vymněnili pohledy na život, rozhodování a tvorbu projektů (Pája je spolutvůrcem projektu Veřejná lednice) a samozrějmě na kultivaci Lásky k sobě, neskrývané projevení svého jedinečného chápání a jak tímhle vším zaujmout opačné pohlaví. Díky Pájovi za umožnění tohoto prožitku a tím vzytvoření další služby pro Tebe.

 

Délka: 1,5 h
Cena: 555 Kč
č.ú. 224448146/0300

 

Setkání Tebe s námi, v Bytě a nebo venku, dle domluvy. Vhodné pro hloubkový rozhovor a náhled do vztahu k sobě a/anebo k partnerovy, obzvášť pokud nepreferuješ skupinové setkání.

V případě zájmu nás kontaktuj mailem nebo na Facebooku.


VÝCHOVA DĚTÍ A MLÁDEŽE K LÁSCE A SEBALÁSCE
Příběh vzniku:
Ve funkci vychovatelů na škole v přírodě jsme měli na radost třídy sedmáků. Jednoho dne začalo pršet a děti jsme shromáždili v klubovně. Uvažovali jsme pohotově jak je zabavit. A pak nám to přišlo: povíme jim o našem projektu! Zeptali jsme se: „Koho zajímá láska ať zvedne ruku.“ Všechny ruce nahoře. „Koho nezajímá toto téma, ať si jde hrát nebo povídat do vedlejší místnosti.“ Nešel nikdo.
Začali jsme se jednotlivě ptát: „Co je to Láska?“. Odpovídali zdráhavě: „To je když se mají dva rádi.“ Další otázky byly: „Kde se učíte Lásce?“, „Kdo z vás ji doma cítí?“. A plynuly pozoruhodné odpovědi. Následně jsme jim v krátkosti představili projekt Květ Lásky a popsali dění v našem vzathu. Taky jsme na aktuální scénce demostrovali práci s emocemi a jasné vyjadřování potřeb. Následovaly otázky od dětí: „Jak zaujmout ženu/muže?“; „Co by jsme dělali, kdyby do vztahu vstoupila třetí osoba?“ apod. My jsme podle svých zkušeností poskytovali perspektivy k zamyšlení. A na závěr se hlásil Pája. Když jsem ho vyzval, tak řekl: „Ne, to je hloupá otázka.“ Já povídám: „Právě hloupé otázky jsou často ty nejlepší a nejdůležitější.“ Pája: „Tak jo. Proč ji miluješ?“ Wow! Tak na to jsem vylíčil veškeré důvody, které mi přišly na mysl i srdce a nakonec Lucku ukázkově políbil.
V další části jsme vyzvali několik sedmaček z obou tříd do vedlejší místnosti, jelikož jsme mezi nimi delší dobu pozorovali konflikt. A to typické „Já se s ní nebavím, to je kráva.“ založené na domněnkách a žárlivosti, protože kluci z jedné třídy chodili za holkami z druhé. Vyslyšeli jsme pohledy obou stran a navrhli aktivitu pohledu do očí za zvuku něžné hudby. Prezentovali jsme to jako možnost restartu: vyčistit, odpustit a zapomenout na to, co bylo a naladit se na to, co je: na Lásku, přátelství. Holky se upřeně dívaly jedna druhé do očí. Ke konci skladby se jim oči leskly slzami a nemohli jinak, než probuzené soucitem, jedna druhou dlouze obejmout.
Tohle všechno a mnohem víc nám dalo jasný signál, že mladí chtějí vědět, jak na Lásku a nemají kvalitní zdroje a příklady na blízku, ze kterých by mohli čerpat a učit se. Jsou stále tak blízko nezkreslenému čistému vnímání, odproštěnému od soudů a omezení dospělé mysli, prahnoucímu po zasetí semínek, které budou dále v jejich životě růst.
Po večerech jsme při stolování s učitelkami vysvětlovali projekt a popsané dění i jim a mnohé byly nadšené tak, že jsme dostali pozvání na několik škol.

 

skolaZSKeKat

 

V období prázdnin se zaměřujeme na dětské domovy a centra mládeže.

 

Průběh: 1-2h, dle možností a domluvy
 Společná debata na téma Vztahy.

 

V případě zájmu nás kontaktuj mailem.