21.7.2016

O nás

Lucie ObermannováDSC_6704

 

Lucie (z pohledu jejího muže):

V Lucke sa snúbi láskyplná múdrosť s razantnou pravdivosťou. Táto mocná kombinácia z nej vyžaruje takým spôsobom, ktorý transformuje každého, ktorý sa v jej poli vyskytne. Milujem jej dynamickú vnímavosť, precíznu citlivosť a praktické napojenie. Týmto arzenálom oslobodzuje život do výšin vedomia.

 

Osobní příběh

Jmenuji se Lucie Obermannová. Často se ráda cítím jako Vesmírná Víla – která mě velice zněžňuje a dává pocit propojení s magickým Vesmírem.

Narodila jsem se ve znamení Vodnáře a tak ráda žiju aktivně naplněným Životem, baví mě mnoho věcí. 🙂 Miluji ovoce, čokoládu, svého partnera a milovaného pejska Mikyho a samozjřemě celý můj Život, včetně mé osoby.

Moje cesta objevování nejen sebe, ale i Světa, je krásná. Samozřejmě v plném vědomí té krásy se ocitám až teď, v přítomnosti. Dříve jsem to tak nebrala. Má cesta k lásce a mým partnerům byla hodně zacyklená. Jediné, co jsem věděla bylo to, že chci skvělého Muže, se kterým si budeme naprosto sladěně rozumnět.

Vše začalo už na základní škole, kde se mi líbil jeden spolužák, který mě spíše nesnášel. Dělala jsem vše proto, abych se mu zalíbila. Ale mnohdy mi připadalo, že je to snad horší. Oznamoval mi, že jsem ošklivá, pro mě dost pevný fakt na tu dobu, přijala jsem ho za svůj. Nikdy jsem se neodvážila o tom hovořit s rodiči. Cítila jsem obrovský stud. Vnímala jsem, že naši se opravdu milují. Táta mamce plnil každé její přání a já jsem si přála potkat taky takového muže, který by mě tolik miloval. V létě jsem jezdila na dětský tábor, kde jsem měla prvního Muže a začala se cítit šťastná, že někoho mám a že se někomu vůbec líbím. Ale stále jsem nevěděla, jak si ho udržet, běhala jsem za ním a cítila, že se ztrácíme, ale nevěděla jsem proč. Tábory skončily a já byla smutná, že muže opět nemám. Až na střední škole se to začalo více roztáčet. Chtěla jsem být krásná, protože jsem chtěla změnit, co jsem si na základní škole přijala. Obarvila jsem se na blond a vždy si barbínovsky namalovala obličej, že se za mnou otáčel každý druhý Muž a mě to dělalo sakra dobře. Začly první sexuální zkušenosti a já se domnívala, že to je právě to ono, čím si Muže udržím. Protože oni se neztráceli, ale začali se vracet. S některým jsem se ale jen vyspala, protože jsem nevěděla co dál, nebavilo mě to. Muži se v mém životě střídali a já se stále více cítila ztracená.

Moje nejlepší kamarádka, kterou jsem před šesti lety potkala, měla v rozpadu tří letý vztah s přítelem a já jí přesto záviděla a chtěla jsem mít také dlouhodobý vztah. Ve chvíli, kdy jsme se potkaly mi pověděla o krásné knize, která mi poprvé otevřela oči. Jmenuje se, Ženy, které milují příliš. Už tehdá jsem si říkala, že na tom něco bude. Já ty Muže miluji více, než sebe..ale teď co s tím. Kamarádka po půl roce začínala další vztah a já už měla opět další dva za sebou. Takhle to pokračovala až do kurzu Sebelásky, na který jsem díky inspiračnímu videu, které mi opět ta jistá kamarádka nabídla, šla. Začala jsem nad vším bádat a více do hloubky studovat sama sebe. A po dalším, tehdy nejdelším vztahu pro mě do té doby, to přišlo. Začla jsem na to kašlat a říkala jsem si, že to třeba jednou přijde, ale teď to nechám být. To stejné mi ale v tu dobu říkal, můj současný přítel Lukáš. Chodili jsme spolu na procházky a sdíleli spolu stejné pocity, naladění. Rozcházeli jsme se z nefungujících vztahů. Stalo se to tak rychle, naše duše se propojily. Tento Muž byl jeden z těch, se kterým jsem se před šesti lety také vyspala a nevěděla, jak s ním dál komunikovat. Byl pro mě ale trochu jiný, už tehdy jsem to cítila. Ale až teď náš růst dospěl do spojení. Oba dva jsme byli připraveni. Připraveni zřít v našem vztahu pravdu a čistotu. Být upřímní a komunikovat spolu na každodenní bázi. Učit se být sám sebou a pracovat především sám se sebou. To je to, co jsem hledala, dost dlouho na to, abych si to uvědomila. Ano potkala jsem někoho, kdo si přál sdílet to stejné a zdolávat stále nově a nově sám sebe a být zejména sám k sobě pravdivý a upřímný. Často mi to dává zabrat, ale když to zdolám, stávám se ještě více pravdivější sama k sobě a k nám, v našem vztahu.

A protože to stále roste, dostávali jsme krásné odezvy od našich přátel, ať inspirujeme tím světlem lásky dál. V lednu začalo vymýšlení názvu a jak že by to mohlo fungovat. V únoru jsme to rozsekli a přišlo první setkání Květu Lásky. A teď jsi tu Ty a čteš můj příběh a možná právě přemýšlíš, zda na setkání přijít a chceš se inspirovat, co se u nás děje dál. Nebo můžeš inspirovat nás svým krásným příběhem a něčím, co Ti v lásce funguje. Jsem otevřená čemukoliv. Těším se na viděnou a na všechna krásná propojení, která se skýtají. A pokud Tě zajímá můj osobní projekt, podívej se zde: http://vesmirnavila.cz/

https://www.instagram.com/vesmirnavila/

Děkuji, že jsi dočetl(a) až sem.

S láskou Vesmírná Víla.

 


Lukáš BlažejDSC_6723

 

Lukáš (z pohledu jeho ženy):

Lukáš je charismatický Muž, který na první pohled okouzlí svým nasloucháním komukoliv. Je laskavý a moudrý slovem. Ochotný podpořit cokoliv, co s radostí je konáno. Miluje harmonii a k ní každodenně směřuje. Je vnímán jako citlivý Muž, který však svou fyzickou zdatností dokáže ohromit. Naplno miluje tady a teď.

 

 

Osobní příběh

Nesiem meno Lukáš Blažej. Som blažený Muž a najradšej sa pohybujem v tomto stave bytia, pretože ho cítim ako prirodzený.

Moja púť započala v najmladšom slovenskom mestečku Nová Dubnica, kde sa formoval môj prvotný postoj k láske a svetu. Najväčším zdrojom múdrosti bol v tej dobe môj otec. Často sme spolu sedávali v kuchyni a debatili o tom ako to všetko funguje, od Vesmíru-Boha, cez mužov a ženy, po peniaze a matériu. Ja som tomu však ešte plne nerozumel a skôr si žil svetom plným hier, vonku s kamarátmi i na počítači. S príchodom puberty som začal túžiť po ženách, ale neodvážil sa žiadnu osloviť.

Potom však prišlo veľké musím: nájsť si vysokú školu a začať viesť samostatný život a popri tom ešte vymyslieť ako sa v budúcnosti postarať o mentálne postihnutú sestru, keď už rodičia nebudú môcť. Môjmu detskému hraniu bol zdanlivo koniec.  V 17-tich rokoch som to ešte ani z diaľky netušil, nuž ale takto to bolo nastavené. Svoju vášeň a radosť som ešte nepoznal a tak posledný deň pred uzávierkou prihlášok som sa v beznádeji prihlásil na jadrovú fyziku, inšpirovaný sci-fi filmami, ktorých technológie som chcel premeniť do reality. Vydal som sa do Prahy a započala moja cesta pravého sebarozvoja. Len som to ešte vedome nevedel.

Prvý krát v živote som pocítil slobodu, že moja myseľ i telo sa môže zaujímať o čo chce. Čoskoro som zistil, že matematika a fyzika to nie su a že skôr ma ťahá činnosť orientovaná na ľuďí. Začal som chodiť na veľké množstvo sebarozvojových seminárov, kurzov a akcií. Stretával mnoho kvalitných ľudí, ktorý ma obohacovali a vyzývali k tomu byť stále rozvinutejší a i bohatší. Pustil som sa i do sieťového marketingu. To bola pre mňa iniciácia do komunikácie s ľuďmi: prekonať strachy, prejaviť sa s niečým čomu verím a byť porozuemný. A do toho všetkého prichádzali prvé nesmelé pokusy o naladenie sa so ženami.
Skúsenosti rástli a ja som sa vyvíjal. Prišlo zistenie, vlastne priznanie, pretože to bolo prítomné už od začiatku štúdia, že vedec nie som, že sa tým živiť nechcem, pretože moje srdce tým nie je živé. To už som držal v rukách s odretými ušami získaný titul Bc. z elektrotechniky, energetiky a managementu, na ktorú som v medzičase z náročnej jadrovej fyziky prestúpil. Vítali ma však čoraz vzrušujúcejšie príležitosti.

Jedna z nich sa stala realitou behom mesiaca. Asi volaním intuície som nešiel na prednášku, ale do knižnice a tam som stretol ženu, ktorá mi ponúkla prácu v Amerike. Ja som povedal jasné áno a s podporou rodičov som za mesiac letel do Arizony. To bola ďalšia silná lekcia, kde som opäť zistil kto nie som. O to ťažšie pre mňa bolo mať vieru, že raz to zistím. Zhodou správne načasovaných a umiestnených náhod som sa uchýlil k rodine, s ktorou som mal plné zázemie pre to si užiť úžasné prázdniny na Pacifickom oceáne či v Grand Canyone. No a do tohto ničnerobenia som na jednej záhradnej párty získal miesto čašníka. Po desiatkach pracovných skúseností to bola prvá práca, ktorá ma bavila a dávala mi to poznať i spätná väzba od kolegov.

Prvý krát som začal skutočne veriť v seba a svoj život. Na vlne tejto sebavedomej energie som opäť prišiel do Prahy a na jednej svatbe sa zahľadel do ženy Hanky, s ktorou som započal prvý dlhodobý vzťah. Všetko sa začalo dariť. Teda až na tú školu 🙂 S priateľkou som začal žiť a objavovať seba v nových úrovniach.

Ďalšou synchronicitou som sa stal čašníkom v prvej pražskej raw food reštaurácii Secret of Raw a začal spolu s energiou tohoto jedla, naladenými kolegami a úžasnou šéfkou Evičkou Kavkovou, zvedomovať veľké oblasti svojho žitia. A veci začali naberať rýchly spád. V tej dobe už trojročný vzťah mi dal poznať, že nie je kompatibilný, že pre oboch ustrnul a je už len zo stereotypu a komfortu. Taký pocit som nosil už rok a dúfal, že sa to zmení, ale zároveň som sa bál ho vyjadriť. Po takej dobe som však už z úcty k sebe i k nej nemohol inak a došli sme ku konsenzu, že naše cesty budú ďalej viesť samostatne.
Management v Secrete sa medzitým začal meniť a s tým i pôsobiace energie a personál. Do môjho života však opät vstúpila Žena, ktorú som 5 rokov dozadu poznal, preskočila iskra a hneď i zhasla. Potom sme o sebe už nevedeli. A zrazu bola tu a rozumeli sme si na toľkých úrovniach. Počas prestávky sme sa chodili prechádzať a autentickou komunikáciou sme sa na seba čoraz viac ladili. A v momente keď som jej oznámil, že sa rozchádzam, ona vyjadrila, že u nej už rozchod prebehol, nás Vesmír okamžite neplánovane dal do páru a započala divoká jazda. Jazda vedomím. A tá obnáša i odhaľovanie miest kde je prítomné nevedomie.

Ešte nejaký čas, než som si našiel nové bývanie, som býval s Haničkou a do toho moje srdce bilo pre Lucku. Spal som zároveň s jednou a chodil s druhou. Moje ego si užívalo túto dispozíciu. Táto nejasnosť v sebe ma učila.

Evička dielo predala a mňa vzala so sebou do nového konceptu siete raw bistier Jídlo Lásky. Do toho som sa sťahoval od Hani a ešte i stratil peňaženku s dokladmi. No proste komplet transformácia identity.

Nový Lukáš, očistený od všetkého, čo svoju funkciu dokonalo, sa rozhodol zlúčiť život do vedomej Lásky a Sebalásky s Luckou. Presťahovali sme sa do priestorného bytu na Vyšehrade. Každý deň sa stal novou spoločnou výpravou do vzorcov myslenia, cítenia, správania s cieľom nájsť nové horizonty – dohody a módy plné Pravdy a Lásky. S Luckou viem, že náš cieľ je spoločný a vzájomne sa nesieme, doplňujeme i zdôrazňujeme. Sme pretknutý na toľkých úrovniach. A tak sa prirodzene začal rodiť moment, v ktorom bolo evidentné, že nastala pravosť času začať vynášať poklady z našich srdcí i myslí a tvoriť spoločný projekt.

Na jeho stránkach sa práve nachádzaš. Bude mi cťou sa vzájomne obohatiť.

 

Kujem slová pre uvedomenie i potešenie, v SJ, ČJ, AJ:

https://www.instagram.com/lukasblazej/

https://www.instagram.com/wealthyconsciousinfinite/

Som online investor a mentor, tvorím workshopy Slackline – Dynamická rovnováha v Živote a Já jsem sebe Vědomí. Milujem workout, tanec, spev a hudbu, cestovanie, hravosť a humor, veganskú a raw stravu a mnoho ďalšieho.

 

Lukáš

 

           Instagram Květu Láskyhttps://www.instagram.com/kvet_lasky/

 

 

Láskyplné momenty z našeho společného Života